مزایای استفاده از باربیکیو| آذر افروز

چکیده در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از باربیکیو می پردازیم.برای استفاده از باربیکیو و خرید باربیکیو بهتر است تا اطلاعات بیشتری داشته باشید.
access_time ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ خرداد
remove_red_eye 680بازدید

غذاهایی که بر روی آتش پخته شده و یا روی باربیکیو کباب می شوند طعمی اصیل به خود می گیرند؛ به طوری‌ که می شود گفت این طعم تکرار نشدنی است و به‌ هیچ‌ عنوان غذاهای خانگی پخته‌ شده بر روی گاز و یا فر به این اندازه لذیذ نیستند.

تاریخچه باربیکیو

کلمه‌ی باربیکیو یا همان کباب پز یک کلمه‌ی کارابینی بوده و از کلمه‌ی باباکوآ گرفته شده‌است. در کشور هندوستان از روش باباکوآ برای دودی کردن غذاهای دریایی، ماهی و سبزیجات استفاده می‌کردند. بعدها مردم اسپانیا هم از روش باباکوآ در کشور خود استفاده کردند و در مدت زمان کوتاهی علاقه‌مندان زیادی جذب روش باباکوآ شدند. کلمه‌ی باباکوآ به معنی دودی کردن غذاها می‌باشد و همین ویژگی باعث شده همه‌ی مردم به طبخ غذا به وسیله‌ی باربیکیو(باباکوآ) علاقه‌ی زیادی نشان دهند و به تهیه‌ی یک باربیکیو ایمن و زیبا اقدام کنند. کلمه‌ی باباکوآ با گذشت زمان برای تلفظ ساده و راحت‌تر به باربیکیو تغییر پیدا کرد؛ امروزه کلمه‌ی باربیکیو به معنی پخت گوشت با حرارت و زمان بیشتر تعریف می‌شود

انواع باربیکیو

باربیکیوها به 8 دسته‌ی مختلف باربیکیو ذغالی، باربیکیو گازی، باربیکیو ذغالی و گازی، باربیکیو برقی، باربیکیو آجری یا نسوز، باربیکیو سنگی، باربیکیو سیمانی یا گابیونی و باربیکیو چند کاره تقسیم می‌شوند. پایه‌های این باربیکیوها را به صورت کابینتی، رومیزی و چوبی می‌سازند. باربیکیوها در دو جنس آهنی و استیل ساخته می‌شوند. قابل ذکر است که بدانید رنگ چوب‌ها و یراق آلات باربیکیوها متناسب با نظر مشتری‌ها قابل تغییر هستند.

 

انواع باربیکیو

کاربردی ترین باربیکیو

کاربردی ترین باربیکیو، باربیکیوی گازی می‌باشد که سوخت اصلی آن‌ها گاز مایع و یا گاز شهری است. باربیکیوهای گازی از باربیکیوهای دیگر بی‌خطرتر هستند. اما به طور کلی باربیکیویی کاربردی است که مزایای زیر را داشته باشد:
 
 1. قابلیت قطع شدن اتوماتیک کباب کردن جهت انجام کارهای دیگر آشپزخانه.
 2. داشتن فن و ییک دریچه‌ی هوا برای اطمینان از ایمنی بیشتر باربیکیو.
 3. داشتن قطعات و سینی‌های اضافی و آپشن‌های تنظیم حرارت. 

 

مزایای باربیکیو

باربیکیو وسیله‌ای مناسب برای طبخ گوشت‌ها به بهترین صورت می‌باشد و حال می‌خواهیم به برخی از مزایای باربیکیو اشاره کنیم.
 
 1. استفاده از باربیکیو باعث می‌شود که کباب شما حالت خشک نداشته باشد و شکل آبداری پیدا کند.
 2. دودی شدن کباب به خاطر طبخ به وسیله‌ی باربیکیو، یکی دیگر از مزایای باربیکیو است.
 3. قابلیت تنظیم حرارت دلخواه یکی دیگر از مزایای باربیکیو است.
 4. باربیکیو به دلیل داشتن حرارت غیر مستقیم از سوختن دستان شما جلوگیری می‌کند.
 5. قابلیت قطع اتوماتیک هم از مزایای باربیکیو به حساب می‌آید.
 6. هزینه‌ی کم نصب و احداث باربیکیوها.
 7. قابلیت استفاده در مکان‌های مختلف مانند پارک، حیاط، تراس، پشت‌بام و...
 8. امکان نظافت و تمیز کردن راحت باربیکیو.

 

خرید باربیکیو از فروشگاه اینترنتی افروز

فروشگاه اینترنتی افروز از بهترین و با کیفیت‌ترین طرح‌های ساخت باربیکیو برخوردار است. باربیکیوهای این فروشگاه قبل از رسیدن به دست مشتری‌‌ها تست می‌شوند تا هیچگونه خطر احتمالی برای مشتری‌ها ایجاد نکنند. قیمت باربیکیو و قیمت کباب پز فروشگاه اینترنتی افروز، باتوجه به شکل‌ها و جنس باربیکیوها متفاوت بوده و با در نظر گرفتن کیفیت خوب آن‌ها، بسیار منصفانه هستند. فروشگاه اینترنتی افروز از باربیکیو ذغالی پایه‌دار، باربیکیو ذغالی کابینت‌دار و باربیکیو ذغالی رومیزی برخوردار است. شما می‌توانید برای اطلاع  تماس حاصل فرمایید؛ کارکنان این مجموعه آماده‌ی پاسخگویی به سوال‌های شما هستند.

بیشتر بدانید:

طرز تهیه سس باربیکیو

 

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .