کدام باربیکیو برای شما مناسب است؟

چکیده باربیکیوهای ذغالی از پرطرفدارترین انواع باربیکیو هستند که طعم دودی بی‌نظیری به غذای شما خواهد بخشید.
access_time ۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
remove_red_eye 193بازدید

پخت و آماده کردن غذا برای وعده‌های اصلی صبحانه، نهار، شام و حتی عصرانه اگر با باربیکیو انجام شود، نتیجه بهتر و خوشمزه‌تری در پی خواهد داشت.
همان‌طور که می‌دانید انواع مختلفی از باربیکیو وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و معایب و مزایای خاص خود را دارند. معرفی ویژگی‌های هرکدام از این محصولات به شما کمک می‌کند تا با کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر نسبت به انواع باربیکیو و کباب‌پز انتخاب بهتری داشته باشید. ما در فروشگاه آذرافروز به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین نوع باربیکیو را بر اساس نیازتان و با در نظر داشتن سایز و اندازه باربیکیو، امکانات و تجهیزات آن، میزان بودجه شما و سایر ویژگی‌ها، تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.


- باربیکیو ذغالی


باربیکیوهای ذغالی از پرطرفدارترین انواع باربیکیو هستند که طعم دودی بی‌نظیری به غذای شما خواهد بخشید. این باربیکیو از طریق ورود هوا به مخزن ذغال‌های روشن و انتقال حرارت آن به موادغذایی سبب پخت غذا خواهد شد. از مهمترین ویژگی‌های باربیکیوهای ذغالی حرارت زیاد آن و در نتیجه مغزپخت شدن مواد غذایی به‌طور کامل است. شما می‌توانید انواع مختلفی از گوشت‌ با بافت‌های متفاوت را بر روی این نوع از باربیکیو گذاشته و پس از گذشتن چند ساعت آن را به‌صورت کاملا پخته شده سرو کنید.


- باربیکیو گازی


اگر ویلا، باغ یا حیاط شما گازکشی شده است و در حال ساخت یک آشپزخانه در فضای باز هستید، باربیکیو گازی بهترین انتخاب شما خواهد بود. زیرا آن را جابه‌جا نمی‌کنید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصالات گاز طبیعی و هدایت یک لوله به منطقه و اتصال آن به باربیکیو است.
LPG (گاز پروپان مایع)، موجود در کپسول به سادگی به شلنگ و دستگاه باربیکیو متصل شده و معمولاً محلی برای نگهداری کپسول در BBQ شما وجود دارد. کپسول‌ها در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند. اگرچه جابجایی آسان است، اما دانستن مقدار گاز باقی مانده در بطری مشکل است. یک گیج تنظیم کننده گاز نشان می‌دهد که مقدار گاز موجود در کپسول چقدر است تا در حین آشپزی تمام نشود، همچنین برای قطع جریان گاز در هنگام نشتی یا خرابی رگولاتور طراحی شده است. استفاده از گاز LPG زمانی کاربرد دارد که فضای مدنظر شما برای قرار دادن باربیکیو مجهز به گازکشی شهری نیست.
استفاده از باربیکیوهای گازی بسیار ساده است و مشکلات روشن کردن و روشن نگه‌داشتن باربیکیو ذغالی را ندارد.


- باربیکیو برقی


برای روشن کردن باربیکیوهای برقی فقط به یک پریز برق در نزدیکی دستگاه نیاز دارید.
جمع و جور بودن و جابجایی آسان و همچنین استفاده آسان از مهمترین ویژگی‌های باربیکیو برقی است. اکثر این محصولات با پایه متحرک عرضه می‌شوند. برای بالکن و پاسیو مناسب است. تا زمانی که برق شما متصل باشد می‌توانید از باربیکیو استفاده کنید. همچنین با خرید باربیکیوهای دارای صفحه نچسب، بعد از هر بار استفاده می‌توانید سطح آن را به آسانی تمیز کنید.
اگر در مجتمع‌های مسکونی و چند واحد زندگی می‌کنید بهتر است قبل از تهیه باربیکیو مقررات و قوانینی که برای ساختما وضع شده است را مطالعه کنید. زیرا برخی مجتمع‌ها استفاده از هرگونه باربیکیو و کباب‌پز را در محوطه و یا حتی بالکن منازل ممنوع کرده‌اند.
متناسب با فضایی که دارید یک باربیکیو با سایز و اندازه مناسب خریداری کنید. تهیه باربیکیو بزرگ‌تر از فضای در دسترس، شما را با مشکلاتی مواجه ساخته و نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

 

محل قرارگیری باربیکیو


تعیین محل قرارگیری باربیکیو قبل از خرید آن بسیار مهم است. ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید باربیکیو را کجا قرار دهید و مناسب‌ترین فضا برای قرار دادن آن کجاست؟ ممکن است شما بخواهید کباب‌پز خود را در حیاط، بالکن و تراس، روف گاردن، داخل آشپزخانه و... قرار دهید. پس از فروشنده بخواهید بهترین باربیکیو متناسب را به شما معرفی کنید.
همچنین بهتر است مشخص کنید که می‌خواهید باربیکیو دیواری بخرید تا فضای کمتری اشغال کند؟ یا نوع ایستاده آن برای شما قابل استفاده است؟
دقت داشته باشید که در هنگام مشخص کردن فضای قرارگیری باربیکیو، هیچگونه درخت، گل و گیاه و وسایل احتراق‌زایی در نزدیکی آن قرار نداشته باشد تا از بروز هرگونه آتش سوزی جلوگیری شود.

 

نوع سوخت مورد استفاده در باربیکیو


در چند پاراگراف قبل در مورد انواع باربیکیو توضیحاتی را ارائه دادیم. شما متناسب با امکاناتی که در دسترستان است و امکان استفاده از آن‌ها را دارید می‌توانید از هر نوع باربیکیویی استفاده کنید.
در صورت گازکشی شدن محل قرار گیری کباب‌پز می‌توانید از باربیکیوهای گازی استفاده کنید.
داشتن کپسول‌های گاز نیز امکان استفاده از باربیکیو گازی را نیز برای شما فراهم خواهد ساخت.
با نزدیک بودن پریز برق یا امکان سیم کشی برق به نزدیکی باربیکیو، می‌توانید از باربیکیو برقی استفاده کنید.
با تهیه ذغال و چوب و داشتن توانایی روشن کردن ذغال، از باربیکیوهای ذغالی و چوبی استفاده کنید.

 

امکانات و کیفیت باربیکیو


هر نوع از باربیکیو با توجه به مدل و برندی که دارد ممکن است تجهیزات خاصی برای آن تعبیه شده باشد. داشتن اجاق خوراک‌پزی، داشتن یا عدم داشتن پایه، وجود کابینت، سبد ذغال و داشتن صفحات گریل چدن و... از رایج‌ترین امکاناتی است که برای باربیکیو در نظر گرفته می‌شود.
کیفیت هر باربیکیو با توجه به متریالی که در ساخت آن استفاده می‌شود و همچنین امکانات و تجهیزاتی که دارد مشخص می‌شود. برای خرید باکیفیت‌ترین و جدیدترین مدل‌های باربیکیو با بهترین امکانات به سایت اینترنتی آذرافروز مراجعه کنید.

 

خرید باربیکیو و آتشدان از فروشگاه اینترنتی افروز

فروشگاه اینترنتی افروز از بهترین و با کیفیت‌ترین طرح‌های ساخت باربیکیو برخوردار است. باربیکیوهای این فروشگاه قبل از رسیدن به دست مشتری‌‌ها تست می‌شوند تا هیچگونه خطر احتمالی برای مشتری‌ها ایجاد نکنند. قیمت باربیکیو و قیمت کباب پز فروشگاه اینترنتی افروز، باتوجه به شکل‌ها و جنس باربیکیوها متفاوت بوده و با در نظر گرفتن کیفیت خوب آن‌ها، بسیار منصفانه هستند. فروشگاه اینترنتی افروز از باربیکیو ذغالی پایه‌دار، باربیکیو ذغالی کابینت‌دار و باربیکیو ذغالی رومیزی برخوردار است. شما می‌توانید برای اطلاع  تماس حاصل فرمایید؛ کارکنان این مجموعه آماده‌ی پاسخگویی به سوال‌های شما هستند.

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .