قبل از خرید باربیکیو ذغالی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

چکیده قبل از خرید باربیکیو ذغالی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟ قبل از خرید باربیکیو باغی لازم است علاوه بر نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم یکسری موارد دیگر در این مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.
access_time ۱۴۰۱ شنبه ۵ شهريور
remove_red_eye 888بازدید
قبل از خرید باربیکیو ذغالی به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

خرید باربیکیو ذغالی چه برای پذیرایی از مهمانان رسمی با تعداد زیاد یا حتی برای پخت یک وعده غذایی ساده برای خودتان نیازمند توجه به یکسری نکات است. قبل از بیان نکات قابل توجه در هنگام خرید باربیکیو لازم است توضیحاتی را در مورد آن ارائه دهیم تا آشنایی بیشتری نسبت به این نوع از باربیکیو پیدا کنید. بیشتر مردم معتقد هستند که پخت غذا بر روی ذغال و چوب طعم دودی بیشتری به غذا داده و غذای شما خوشمزه‎تر خواهد شد این در حالی است که برخی دیگر از افراد می‌گویند که طعم غذایی که بر روی هرکدام از این باربیکیوها پخته می‌شود تفاوت چندانی با هم نخواهد داشت. طعم غذا، روند روشن کردن و کنترل حرارت ذغال و لذت بردن از سوختن چوب و ذغال از مهمترین دلایلی هستند که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که باربیکیوهای ذغالی و چوبی بخرند. پخت غذا بر روی ذغال تجربه بسیار شگفت انگیزی است که علاوه بر سرگرم کردن شما، تجربه خوبی برای شما خواهد بود. هرچند که در صورت تمایل می‌توانید از یک باربکیو دومنظوره گازی-ذغالی استفاده کرده و آن را برای خرید انتخاب کنید. استفاده از باربیکیوهای ذغالی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید غذاهای ذغالی با طعم خوبی را برای مهمانان آماده کنید.

استفاده از ذغال برای پخت غذا با توجه به میزان حرارتی که تولید می‌کند، سبب می‌شود که غذاهای شما به‌صورت کامل پخته شوند و مغزپخت کردن غذا از مهمترین ویژگی‌های این محصول است. اگرچه کنترل و تنظیم حرارت ذغال ممکن است برای برخی افراد سخت و طاقت‌فرسا باشد اما پس از مدتی استفاده و کار با ذغال، در این زمینه مهارت خاصی کسب می‌کنید و می‌توانید به راحتی میزان حرارت آن را کنترل کنید. ذغال‌های مختلفی برای روشن کردن باربیکیو می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. بریکت ذغال، ذغال چوب سخت یا کلوخه و ترکیبی از هر دو نوع ذغال می‌تواند گزینه‌های انتخابی شما باشند.

 

قبل از خرید باربیکیو به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

قبل از خرید باربیکیو لازم است علاوه بر نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم یکسری موارد دیگر را نیز مدنظر داشته باشیم تا در نهایت یک خرید خوب داشته باشیم.

 

 اندازه باربیکیو ذغالی

شما با مراجعه به فروشگاه‌های عرضه باربیکیو و کباب‌پز با طیف وسیعی از انواع کباب‌پز و باربیکیو روبرو خواهید شد.

این تنوع شامل اندازه آن نیز خواهد شد. لازم است که شما با توجه به نیاز خود و میزان استفاده‌ای که از باربیکیو دارید مناسب‌ترین سایز آن را خریداری کنید. اگر هفته‌ای یکبار از کباب‌پز خود برای پخت سینه مرغ یا مقدار کمی از موادغذایی استفاده می‌کنید بهتر است سایز کوچک‌تر آن را تهیه کنید. و در صورتی‎‌که در طول ایام هفته یا در روزهای تعطیلی تعداد زیادی از مهمانانتان را دعوت می‌کنید و تنوع غذاهایی که می‌پزید نیز زیاد است بهتر است باربیکیوهای ذغالی با اندازه بزرگ‌تر تهیه کنید.

 

 اندازه باربیکیو ذغالی

 

امکانات و تجهیزات

یکی از عوامل موثر بر قیمت باربیکیو نوع امکانات و تجهیزات همراه باربیکیو است که بر روی آن تعبیه شده است و مهمترین نقش آن‌ها تسهیل استفاده از باربیکیو برای شما جهت پخت غذا است. کشو و کابینت‌های درب‌دار یا بدون درب، کاور، پایه چرخی، توری و... از جمله این تجهیزات محسوب می‌شوند. بدیهی است هرچه یک باربیکیو تجهیزات بیشتری داشته باشد، مبلغ خرید آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

کیفیت جنس

شما می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کنید و باربیکیوهای متنوع با مبلغ و کیفیت‌های متفاوتی را مشاهده کنید. کیفیت متریالی که در ساخت باربیکیو مورد استفاده قرار گرفته است، کیفیت ساخت آن و میزان دقتی که در هنگام تولید محصول به‌کار گرفته شده است و میزان موادی که در تهیه آن استفاده شده است بر کیفیت باربیکیو تولید شده تاثیر بسزایی خواهد داشت. از این رو استفاده از آن برای پخت غذا بسیار آسان خواهد بود. زنگ نمی‌زند و رنگ آن از بین نمی‌رود.

 

 بودجه شما

خرید باربیکیو  به میزان پول شما و بودجه‌ای که به آن اختصاص داده‌اید نیز بستگی دارد. اگر به‌دنبال خرید یک باربیکیو ذغالی مناسب و با کیفیت بالا هستید بهتر است مبلغ مناسبی را برای خرید آن اختصاص دهید. شاید در ابتدا هزینه خرید از آن چیزی که فکر می‌کنید بیشتر باشد ولی شما با پرداخت مبلغ بیشتر باربیکیو با جنس بهتر و کیفیت بالاتر تهیه خواهید کرد.

 

برای اطلاع از خرید باربیکیو و قیمت باربیکیو با کارشناسان فروشگاه اینترنتی  آذر افروز تماس بگیرید

 

مزایای نوع ذغالی نسبت به گازی چیست؟

از جمله مزایایی که برای باربیکیوهای ذغالی نسبت به نوع گازی آن تعریف شده است، دودی و خوش طعم کردن غذا، میزان حرارت بیشتر و در نتیجه غذای کاملا پخته و هزینه کمتر نسبت به باربیکیوهای گازی است. با توجه به موارد گفته شده شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع باربیکیو برای شما مناسب است و نسبت به خرید آن از طریق فروشگاه آذر افروز اقدام کنید.

دیگر مطالب پر بازدید درسایت آذر افروز :

باربیکیو گازی یا باربیکیو زغالی

بورس فروش باربیکیو در تهران

زهرا خدا کرم زاده

کارشتاس ارشد تولید محتوا