چرا کباب پز گازی دود می کند؟

چکیده چرا کباب پز گازی دود می کند؟ در ادامه این مقاله به بررسی نکاتی برای جلوگیری دود کردن کباب پز گازی و دلایل اصلی دود کردن کباب پزهای گازی به طور کامل می پردازیم.
access_time ۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
remove_red_eye 1316بازدید
چرا کباب پز گازی دود می کند؟

انواع کباب‌ پز و قیمت باربیکیو وسایل بسیار خوبی برای پخت موادخوراکی مانند جوجه کباب و كباب كوبيده غذای محبوب ایرانیان هستند. این سیستم‌های گرمایشی و حرارتی از جمله کباب پز تابشی، باربيكيو ذغالي و غیره در سایز و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که هر فردی بر اساس نیاز خود نوعی از آن را سفارش داده و خریداری می‌کند. با توجه به رواج آپارتمان نشینی در چندین سال اخیر در شهرهای مختلف و کوچک‌تر شدن متراژ منازل و خانه‌ها و همچنین در دسترس نبودن یک حیاط برای هر خانواده جهت درست کردن غذا و خوراک بر روی منقل و زغال، کباب‌پزهای حرارتی با منبع سوختی مختلف بهترین انتخاب برای این خانواده‌ها هستند.این باربیکیوها دارای سایز و اندازه‌ای متناسب با خانه‌های آپارتمانی است و ساختار آن به‌گونه‌ای است که یا هیچ دودی ایجاد نمی‌کنند یا میزان دود کردن آن بسیار کم بوده و لزومی به نگرانی بابت آن نخواهید داشت.

برای  خرید باربیکیو وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه باربیکیو را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و باربیکیو مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

چرا کباب پز گازی دود می کند

  • دود کردن باربیکیو می‌تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد. برای بررسی دلایل این موضوع باید دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید دلیل اصلی را پیدا کرده و نسبت به حل آن اقدام کنید. علل رایج دود کردن باربیکیو عبارتند از گرفتگی و انسداد مشعل کباب‌پز بر اثر گرد و غبار، چربی و پسماند مواد غذایی.
  • گرد و غبار موجود در هوا به آسانی بر روی دستگاه شما می‌نشینند. برای جلوگیری از این امر بهتر است در صورتی‌که چندین هفته از دستگاه استفاده نمی‌کنید آن را با کاور بپوشانید و هیچ راه نفوذ گرد و غباری بر روی آن باقی نگذارید.
  • پخت گوشت و مواد خوراکی و انتقال حرارت به آن‌ها سبب می‌شود چربی ماده غذایی ذوب شده و به سمت پایین بریزد که باقی ماندن چربی و بقایای موادخوراکی بر روی باربیکیو از علل اصلی ایجاد دود آن خواهند بود.
  • نشتی گاز نیز می‌تواند از دلایل دود کردن بوده و بسیار خطرناک است.
  • بهتر است در هر بار استفاده از کباب‌پز ابتدا به آن فرصت بدهید که گرم شود سپس می‌توانید سیخ‌های کبابی را روی آن قرار داده و غذا را بپزید. در غیر این صورت است که سیخ‌های کباب شما به کباب‌پز سرد چسبیده و دود زیادی ساطع خواهد شد.

 

نکاتی برای جلوگیری دود کردن کباب پز گازی

خرید باربیکو گازی برای پخت انواع غذاهای کبابی کارایی زیادی دارد. علاوه بر این طعم بسیار خوبی به آن خواهد بخشید. اما عملکرد این کباب‌ پز گازی ممکن است پس از مدتی با اختلال مواجه شود و نتوانید از آن استفاده کنید. یکی از مهمترین و اصلی‌ترین ایرادهای آن می‌تواند دود کردن بیش از حد معمول باشد. این مشکل و دود کردن بیش از حد معمول کباب‌پز ممکن است به دلایل مختلفی صورت بگیرد. پس بهتر است قبل از هربار استفاده از کباب‌پز آن را به‌خوبی بررسی کرده و در صورت مشاهده هرگونه مشکلی از استفاده از آن خودداری کنید.

برای آشنایی با علل ایجاد اختلال در عملکرد باربی کیو و راه‌های حل آن مطالب درج شده در ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

دلایل اصلی دود کردن کباب پزهای گازی

همان‌طور که قبلا گفته شد دلایل مختلفی برای دود کردن کباب‌پزهای گازی وجود دارد. تمیز کردن سطح کباب‌پز پس از هر بار استفاده و طبخ غذا مانع از تجمع مواد غذایی و چربی بر روی آن خواهد شد. این کار مانع از تجمع میکروب و بیماری نیز خواهد شد. پس بهتر است هر بار با استفاده از یک دستمال تمیز نمدار و اسپری پاک کننده و چربی‌زدای استاندارد، سطح کباب‌پز را تمیز کنید.

روی دستگاه را کاور کنید تا از نفوذ گرد و غبار و جانوران ریز بر روی دستگاه جلوگیری شود.

پس از روشن کردن کباب‌پز به آن اجازه دهید تا گرم شود چون استفاده از کباب‌پز سرد باعث ایجاد دود خواهد شد.

بسیاری از کباب‌ پزها از جنس چدن یا استیل هستند. بهتر است کباب پز چدنی یا استیل خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. فروشگاه آذر افروز مرجع عرضه انواع کباب‌پز و باربیکیوهای زغالی، گازی و برقی باکیفیت است.

 

برای خرید کباب پز گازی وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه کباب پز گازی را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و کباب پز گازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر کلیک کنید:

اصول طراحی باربیکیو برای تراس

چه باربیکیو هایی مناسب فضای باز هستند

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا