جلوگیری از مشکلات رایج در کباب پز و باربیکیو

چکیده جلوگیری از مشکلات رایج در کباب پز و باربیکیو. در ادامه این مقاله به بررسی مشکلات رایج مربوط به کباب کردن و راه‌ حل‌های آن‌ها به طور کامل می پردازیم.
access_time ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۸ خرداد
remove_red_eye 1080بازدید
جلوگیری از مشکلات رایج در کباب پز  و باربیکیو

کباب‌ پزاولین انتخاب ما برای پخت غذا و یا گرم کردن خود در فصول مختلف سال است.اگر قصد دارید در شب‌های سرد زمستان و پاییز یا در هوای گرم و خنک بهار و تابستان دوستان خود را برای صرف غذا یا نوشیدنی دعوت کنید، استفاده از یک باربیکیو ذغالی برای پخت غذای خوشمزه؛ انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. سرو نوشیدنی خنک درحالی‌که تکه‌های ذغال و چوب در حال سوختن هستند حس بسیار خوشایندی را به شما و مهمانانتان القا خواهد کرد. گاهی ممکن است شما به دلایلی مدت زمان طولانی نتوانید یا نخواهید از کباب‌ پز خود استفاده کنید. در این صورت لازم است نکات مراقبتی از کباب‌پز و باربیکیو را به‌خوبی رعایت کنید. زیرا در غیر این صورت ممکن است که پس از گذشت مدتی دیگر نتوانید از این وسایل استفاده کنید و یا عملکرد آن‌ها با اختلال مواجه شود. در این صورت است که شما به نقش مهم مراقبت صحیح از باربیکیو پی‌خواهید برد.

 

برای خرید کباب پز گازی وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه کباب پز گازی را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و کباب پز گازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

برخی از مشکلات وجود دارند که می تواند باعث جلوگیری از کارکرد صحیح کباب پز و باربیکیو شما شوند

قرار دادن انواع مختلف آن از جمله کباب پز تابشی، در معرض گرد و خاک بدون هیچ محافظ و کاوری سبب انسداد و فرسودگی کباب‌پز خواهد شد. نور مستقیم آفتاب یکی از مهم ترین عوامل فرسودگی باربیکیو خواهد بود. تهیه یک پوشش و کاور مناسب مانع برخورد نور خورشید و نشستن گرد و غبار بر روی سطح کباب پز است. در صورتی‌که کباب‌پز شما قابلیت حمل و جابه‌جایی داشته باشد، حتی اگر آن را در انبار منزل یا ویلای خود قرار دهید تا در معرض آفتاب و بارش برف و باران نباشد باز هم امکان فرسودگی، زنگ زدگی و انسداد سوراخ‌های مشعل وجود دارد. دلیل این امر می‌تواند رطوبت انبار شما پس از بارش باران و برف باشد که سبب زنگ زدگی سطح کباب‌پز می‌شود.

بهتر است قبل از قرار دادن باربیکیو گازی خود در انبار سطح آن را به‌خوبی تمیز کرده و چربی‌های موجود بر روی آن را پاک کنید. ماندن طولانی مدت مواد غذایی بر روی سطح آن سبب اکسیداسیون و در نهایت فرسوده شدن کباب پز خواهد شد. همچنین با پخت غذا بر روی باربیکیو سوراخ‌های آن مسدود خواهند شد و نمی‌توانید غذای خود را به‌خوبی طبخ داده و بپزید و در طولانی مدت پاک کردن آن بسیار دشوار خواهد شد. همچنین استفاده زیاد از مواد شوینده و پاک کننده چربی بی کیفیت برای تمیز کردن باربیکیوهایی که از استیل درجه 1 با آلیاژ 10/18 تولید نشده‌اند، نیز زمینه پوسیدگی آن را فراهم خواهد کرد.

  • نشتی گاز و خطرات ناشی از آن از مهمترین مشکلات ناشی از عدم مراقبت درست این وسیله است.
  • پشنهاد می‌شود قبل و بعد از هربار استفاده از باربیکیو و کباب‌ پز از تمیز بودن آن مطمئن شوید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.
  • بهتر است زمان کوتاهی را برای گرم شدن کباب‌پز درنظر بگیرید و از قرار دادن موادخوراکی بلافاصله پس از روشن کردن کباب‌پز ذغالی یا گازی خودداری کنید. این کار سبب چسبیده شدن موادخوراکی و سخت پاک شدن آن خواهد شد.
  • اگر از کباب‌پز ذغالی استفاده می‌کنید بهتر است چندین لایه ذغال را بر روی هم قرار داده و آن را گداخته کنید تا غذای شما پخت بهتری داشته باشد. از پخش متناسب ذغال نیز مطمئن شوید.
  • بهتر است در وسط یا گوشه‌ای از منقل هیچ ذغالی نداشته باشد یا مقدار آن کمتر باشد تا سیخ خوراک یا جوجه کباب را در آن‌جا قرار داده و تا زمان سرو آن سرد نشود.
  • پس از پخت غذا و سرد شدن ذغال و کباب پز؛ تمامی ذغال و چوب را از روی آن بردارید.

اگر قصد کباب کردن و گریل گوشت دارید بهتر است قبل از اقدام چربی‌های آن را به‌وسیله چاقو یا به هر روشی از آن جدا کنید. همچنین قبل از روشن کردن باربیکیو از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

برخی اوقات کباب‌پز پرحرارت شما نه به دلیل انسداد با چربی و بقایای مواد خوراکی، حرارت و تابش کمی دارد. اگرچه این مشکل سبب عدم استفاده شما از منقل گازی نخواهد شد اما روند پخت غذا را با اختلال مواجه خواهد کرد. شعله کم و یا رنگ زرد آن نشان از وجود اختلال و چسبندگی در رگولاتور یا تنظیم کننده است که باید تنظیم یا تعویض کنید. بهتر است این کار را پس از خاموش کردن و سرد شدن کباب‌پز انجام دهید.

در صورتی که کباب پز شما به‌طور کامل روشن نمی‌شود ممکن است ناشی از انسداد با موادغذایی و چربی، تمام شدن عمر باتری آن، مشکل در سیم کشی و یا... باشد. در صورتی که خودتان تمامی احتمالات را بررسی کردید و باز به نتیجه نرسیدید بهتر است از یک کارشناس خبره در این زمینه کمک بگیرید.

 

مشکلات رایج مربوط به کباب کردن و راه‌ حل‌های آن‌ها

اگر عملکرد منقل کباب یا قیمت و خرید انواع باربیکیو شما دچار اختلال شده است و نمی‌توانید کار پخت و پز را به خوبی انجام دهید، بهتر است موارد درج شده در بالا را بررسی نمایید.

در صورت لزوم از باتری نو استفاده کنید. چربی‌ها و بقایای موادخوراکی را از روی روزنه شعله بزدایید. از سالم بودن سیم کشی باربیکیو مطمئن شوید. در صورت نیاز به تعویض رگولاتورها و عدم توانایی شما در انجام آن از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید. اگر قصد دارید مدت زمان طولانی از منقل گازی یا هر نوع دیگر آن استفاده نکنید؛ ابتدا آن را تمیز کنید سپس با پوشش مناسب در گوشه‌ای از انباری که نم ندارد و در معرض برخورد با وسایل دیگر نیست آن را قرار دهید.

برای  مشاهده خرید باربیکو گازی و قیمت باربیکیو گازی و قیمت باربیکیو وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه باربیکیو را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و باربیکیو مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

دیگر مطالب پر بازدید فروشگاه اینترنتی آذر افروز:

باربیکیو آپارتمانی بدون دود

نکات ساخت باربیکیو در باغ

 

زهرا خداکرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا