آموزش پخت استیک در باربیکیو

چکیده چکیده آموزش پخت استیک در باربیکیو، استیک غذای لذیذی است. آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو، در این مقاله به آموزش درست کردن استيک در باربيكيو می پردازیم.
access_time ۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
remove_red_eye 1183بازدید

گریل کردن روی منقل ذغالی از تفریحات آشپزی هست که طرفداران خودش رو داره من که خیلی دوست دارم با آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو ذغالی یه استیک خوشمزه گریل ذغالی دارید و مطمئن هستم از زمانی که صرفش کردین پشیمون نمیشید.

مواد لازم برای تهیه استیک

 • گوشت گوساله                2 تکه به صورت استیکی
 • روغن زیتون بدون بو         1 الی 2 فنجان
 • سیر                          4 حبه
 • رزماری                      4 شاخه
 • نمک و فلفل سیاه              به مقدار دلخواه
 
مواد لازم برای تهیه استیک

آموزش پخت استیک در باربیکیو

 • مرحله اول: ابتدا گوشت گوساله را مزهدار کنید.
 • مرحله دوم: ابتدا باربیکیو یا کباب پز ذغالی را روشن کرده و بعد از اینکه روی ذغالها کمی پودری شد، فیله را روی توریهای کباب پز قرار دهید.
 • مرحله سوم: هر طرف از فیله به5 تا10 دقیقه زمان نیاز دارد تا پخته شود. البته مقدار پخت گوشت گوساله کاملا سلیقهای بوده و اگر بخواهید میتوانید آن را کاملا بپزید و یا به صورت نیمپز آماده کنید.
 • مرحله چهارم: بعد از پخت فیله، در حدود 5 دقیقه به فیله زمان دهید تا آماده سرو کردن شود.

 

اجزای سازنده باربیکیو

باربیکیو از قطعات مختلفی به شرح زیر ساخته شدهاست. لازم است که با انواع مختلف قطعات باربیکیو کمی آشنایی داشته باشید تا در هنگام خرابی آن بتوانید مشکلات جزئی را برطرف کنید.

 • فندک: از این قطعه کوچک ولی مهم برای روشن کردن کباب پز، به وسیلهی جرقه استفاده میشود.
 • لوله های مشعل: این لولهها به شکل استوانه ساخته شدهاند که روی آنها در یک ردیف سوراخهایی قرار دارند که گاز و حرارت از این سوراخها خارج میشود.
 • منیفولدهای باربیکیو: منیفولدها لولههایی فلزی هستند که گاز را به لولههای مشعل وصل میکنند. محل نصب این لولهها در جلوی باربیکیو و در زیر دستگیرههای تنظیم مشعل و داخل یک پوشش محافظ قرار دارد.
 • تنظیم کننده: تنظیم کنندهها وظیفهی متصل کردن مخزنهای پروپان به باربیکیو را دارند و باعث میشوند که فشار گاز قبل از رسیدن به مسیر لولههای مشعل کاهش پیدا کند.

 

نکات مهم درباره خرید باربیکیو و یا خرید کباب پز

بدون شک کسی وجود ندارد که از طعم بینظیر غذاهای پخته شده روی باربیکیو خبر نداشته باشد. غذاهای پخته شده روی کباب پز ذغالی و باربیکیو بسیار بهتر از غذاهایی میشوند که روی اجاقهای گازی پخته میشوند.  امروزه از مشکلات منقلها میتوان به کثیفی، دوده، خاکستر، دیر و سخت روشن شدن و زمان آماده سازی طولانی اشاره کرد. به خاطر همین دلایل، امروزه خرید باربیکیو و خرید کباب پز طرفداران بیشتری پیدا کردهاند. حال میخواهیم برخی از نکات مهم قبل از خرید باربیکیو و خرید کباب پز را به شما ارائه دهیم.نکته اول: قبل از خرید باربیکیو حتما هدف خود برای نوع غذایی که میخواهید آن را به وسیله باربیکیو تهیه کنید، مشخص کنید.

 • نکته دوم: در نظر داشته باشید که میخواهید باربیکیو یا کباب پز خود را در داخل خانه استفاده کنید و یا میخواهید آن را همراه خود به گشت و گذار و یا مسافرت ببرید.
 • نکته سوم: حجم و مقدار غذایی که میخواهید آن را با استفاده از باربیکیو تهیه کنید، در انتخاب کباب پز مورد نظرتان بسیار اهمیت دارد.
 • نکته چهارم: باید در نظر داشته باشید که میخواهید کباب پز را برای خانواده و مصارف شخصی تهیه کنید و یا میخواهید آن را برای مهمانیهای  پرجمعیت استفاده کنید. پس تعداد ظرفیت نفرات در خرید باربیکیو و یا خرید کباب پز تاثیر بسزایی دارد.

 

خرید باربیکیو از فروشگاه آذرافروز

آذرافروز بورس فروش باربیکیو در تهران با ارائه انواع باربیکو و کبابپز باکیفیت و متنوع از عرضهکنندگان معتبر و باسابقه فعال در این حوزه میباشد که توانستهآ است رضایت مشتریان خود را بیش از پیش جلب نماید. امکان خرید حضوری و غیرحضوری از طریق سایت آذرافروز خرید آسانی را برای مشتریان عزیز فراهم ساخته است.فروشگاه اینترنتی آذرافروز از بهترین و با کیفیتترین طرحهای ساخت باربیکیو برخوردار است. باربیکیوهای این فروشگاه قبل از رسیدن به دست مشتریها تست میشوند تا هیچگونه خطر احتمالی برای مشتریها ایجاد نکنند. قیمت باربیکیو و قیمت کباب پز بورس فروش باربیکیو در تهران ، باتوجه به شکلها و جنس باربیکیوها متفاوت بوده و با در نظر گرفتن کیفیت خوب آنها، بسیار منصفانه هستند. فروشگاه اینترنتی افروز از باربیکیو گازی ، باربیکیو ذغالی کابینت دار و باربیکیو ذغالی رومیزی برخوردار است. شما میتوانید برای خرید باربیکیو تماس حاصل فرمایید؛ کارکنان این مجموعه آمادهی پاسخگویی به سوالهای شما هستند.

 

بیشتر بدانید :

طرز تهیه کباب برگ در منزل با باربیکیو

طرز تهیه کباب بره گریل شده

تهیه غذای ایتالیایی بروسکتا با باربیکیو

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .