آموزش پخت استیک در باربیکیو|آذر افروز

چکیده آموزش پخت استیک در باربیکیو،استیک غذای لذیذی است که طرز تهیه آن آسان است و فقط باید نکات مهم پختن استیک را بدانید
access_time ۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
remove_red_eye 366بازدید

آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو

 

گریل کردن روی منقل ذغالی از تفریحات آشپزی هست که طرفداران خودش رو داره من که خیلی دوست دارم با آموزش نحوه گریل کردن استیک گوساله بر روی باربیکیو ذغالی یه استیک خوشمزه گریل ذغالی دارید و مطمئن هستم از زمانی که صرفش کردین پشیمون نمیشید.

 

مواد لازم برای تهیه استیک

گوشت گوساله                2 تکه به صورت استیکی
روغن زیتون بدون بو         1 الی 2 فنجان
سیر                          4 حبه
رزماری                      4 شاخه
نمک و فلفل سیاه              به مقدار دلخواه

 

مواد لازم برای تهیه استیک

 

آموزش پخت استیک در باربیکیو

مرحله اول: ابتدا گوشت گوساله را مزه‌دار کنید.
مرحله دوم: ابتدا باربیکیو یا کباب پز ذغالی را روشن کرده و بعد از اینکه روی ذغال‌ها کمی پودری شد، فیله را روی توری‌های کباب پز قرار دهید.
مرحله سوم: هر طرف از فیله به5 تا10 دقیقه زمان نیاز دارد تا پخته شود. البته مقدار پخت گوشت گوساله کاملا سلیقه‌ای بوده و اگر بخواهید می‌توانید آن را کاملا بپزید و یا به صورت نیم‌پز آماده کنید.
مرحله چهارم: بعد از پخت فیله، در حدود 5 دقیقه به فیله زمان دهید تا آماده سرو کردن شود.

 

نکات مهم درباره خرید باربیکیو و یا خرید کباب پز

بدون شک کسی وجود ندارد که از طعم بی‌نظیر غذاهای پخته شده روی باربیکیو خبر نداشته باشد. غذاهای پخته شده روی کباب پز ذغالی و باربیکیو بسیار بهتر از غذاهایی می‌شوند که روی اجاق‌های گازی پخته می‌شوند.  امروزه از مشکلات منقل‌ها می‌توان به کثیفی، دوده، خاکستر، دیر و سخت روشن شدن و زمان آماده سازی طولانی اشاره کرد. به خاطر همین دلایل، امروزه خرید باربیکیو و خرید کباب پز طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند. حال می‌خواهیم برخی از نکات مهم قبل از خرید باربیکیو و خرید کباب پز را به شما ارائه دهیم.
نکته اول: قبل از خرید باربیکیو حتما هدف خود برای نوع غذایی که می‌خواهید آن را به وسیله باربیکیو تهیه کنید، مشخص کنید.
 
نکته دوم: در نظر داشته باشید که می‌خواهید باربیکیو یا کباب پز خود را در داخل خانه استفاده کنید و یا می‌خواهید آن را همراه خود به گشت و گذار و یا مسافرت ببرید.
نکته سوم: حجم و مقدار غذایی که می‌خواهید آن را با استفاده از باربیکیو تهیه کنید، در انتخاب کباب پز مورد نظرتان بسیار اهمیت دارد.
نکته چهارم: باید در نظر داشته باشید که می‌خواهید کباب پز را برای خانواده و مصارف شخصی تهیه کنید و یا می‌خواهید آن را برای مهمانی‌های  پرجمعیت استفاده کنید. پس تعداد ظرفیت نفرات در خرید باربیکیو و یا خرید کباب پز تاثیر بسزایی دارد.
 

اجزای سازنده باربیکیو

باربیکیو از قطعات مختلفی به شرح زیر ساخته شده‌است. لازم است که با انواع مختلف قطعات باربیکیو کمی آشنایی داشته باشید تا در هنگام خرابی آن بتوانید مشکلات جزئی را برطرف کنید.
فندک: از این قطعه کوچک ولی مهم برای روشن کردن کباب پز، به وسیله‌ی جرقه استفاده می‌شود.
لوله های مشعل: این لوله‌ها به شکل استوانه ساخته شده‌اند که روی آن‌ها در یک ردیف سوراخ‌هایی قرار دارند که گاز و حرارت از این سوراخ‌ها خارج می‌شود.
منیفولدهای باربیکیو: منیفولدها لوله‌هایی فلزی هستند که گاز را به لوله‌های مشعل وصل می‌کنند. محل نصب این لوله‌ها در جلوی باربیکیو و در زیر دستگیره‌های تنظیم مشعل و داخل یک پوشش محافظ قرار دارد.
تنظیم کننده: تنظیم کننده‌ها وظیفه‌ی متصل کردن مخزن‌های پروپان به باربیکیو را دارند و باعث می‌شوند که فشار گاز قبل از رسیدن به مسیر لوله‌های مشعل کاهش پیدا کند.

بیشتر بدانید :

مزایای استفاده از باربیکیو

درباره استیک و انواع آن بیشتر بدانیم

لطفا منتظر بمانید . . .