طرز تهیه جگر با باربیکیو

چکیده باربیکیو گازی، خرید باربیکیو، انواع باربیکیو، باربیکیو برای باغ، یکی دیگر از روش‌های پخت جگر کبابی کردن جگر و پخت آن با سیخ بر روی باربیکیو ذغالی یا کباب‌پز گازی است. ما در این مقاله دستور تهیه جگر کبابی تهیه شده با باربیکیو ذغالی رومیزی را آماده کرده‌ایم. جهت یادگیری این دستور پخت در ادامه مقاله با ما همراه باشید
access_time ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ اسفند
remove_red_eye 484بازدید

جگر یکی از غذاهای خوشمزه و موردعلاقه بسیاری از مردم خاورمیانه است. مردم ایران نیز جگر حیوانات حلال گوشت را به‌صورت‌های مختلفی پخته و سرو می‌نمایند. یکی از این روش‌ها تهیه خوراک جگر است اما یکی دیگر از روش‌های پخت آن کبابی کردن جگر و پخت آن با سیخ بر روی باربیکیو ذغالی یا باربیکیو گازی است. ما در این مقاله دستور تهیه جگر کبابی تهیه شده با باربیکیو ذغالی رومیزی را آماده کرده‌ایم. جهت یادگیری این دستور پخت در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مواد اولیه
جگر گوسفندی ۴۰۰ گرم
دنبه گوسفندی ۱۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد متوسط
روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
لیمو ترش ۲ عدد
نمک به مقدار کافی

جگر کبابی


طرز تهیه جگر با باربیکیو:


ابتدا جگر گوسفندی را با چاقوی تیز به تکه‌های یکسانی تقسیم کنید. سپس پیاز به‌صورت خلالی درشت خرد کرده و به جگر اضافه کنید.
در مرحله بعد روغن زیتون، پودر فلفل و نمک را به جگر اضافه نمایید و درب ظرف را بسته و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. این کار سبب طعم‌دار شدن جگر خواهد شد.
پس از یک ساعت ظرف جگر را از یخچال بیرون آورده و به آن آب لیموترش تازه اضافه کنید. در این مرحله می‌توانید پیازهای خلالی را از جگر جدا کنید.
دنبه گوسفندی را هم اندازه با تکه‌های جگر خرد کنید.
جگر و دنبه را به‌صورت یکی در میان به سیخ بکشید.
در مرحله آخر سیخ‌ها را روی باربیکیو ذغالی که از قبل روشن و آماده ساخته‌اید بگذارید تا جگر پخته شود. پس از چند دقیقه سیخ‌ها را بچرخانید تا تمام جگر مغزپخت شود.
پس از چند دقیقه جگر کبابی شما آماده است. آن را با سنگک و سبزی ریحان سرو نمایید.


قیمت باربیکیو مناسب کار اشپزی را برای شما بسیار آسان خواهد کرد و می‌توانید جگر خوشمزه‌ای برای خانواده و دوستانتان تهیه کنید.

 

:دیگر مطالب پر بازدید در فروشگاه باربیکیو در تهران

طرز تهیه چنجه اصیل ایرانی با کباب‌پز

طرز تهیه کباب برگ رستورانی در منزل با باربیکیو

طرز تهیه قارچ کبابی با استفاده از باربیکیو

زهرا خداکرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .