مزایا باربیکیو فن دار

چکیده باربیکیو فن دار نوعی از باربیکیو است که یک فن هم برای باد زدن کباب دارد.باربیکیو کباب پز فن دار دارای دمنده با کیفیت که داخل کابینت باربیکیو ذغالی فن دار قرار دارد .
access_time ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ آبان
remove_red_eye 982بازدید

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها در طول زندگی همه‌ی ما رفتن به دامان کوه و طبیعت و درست کردن غذاهای کبابی دودی است. پروسه تهیه مواد اولیه کباب تا پخت و آماده‌ساختن آن برای تمامی اعضای خانواده یا دوستان هیجان‌انگیز و لذت‌بخش خواهد بود.امروزه با توجه به افزایش جمعیت و ساخت آپارتمان و گسترش آپارتمان نشینی مکان تهیه و پخت غذا بر روی منقل و ذغال از بسیاری افراد سلب شده است. اما خرید باربیکیو و کباب‌پز راه‌حل بسیار مناسبی برای این مشکل است. باربیکیو در واقع وسیله‌ای برای پخت و تهیه انواع غذا و خوراکی بدون تماس مستقیم با آتش است. غذایی که روی باربیکیو پخت داده شده و آماده می‌شود طعم بی‌نظیری دارد که ما را به استفاده مکرر از این دستگاه برای پخت غذا وسوسه خواهد کرد.روشن کردن و حفظ و پخش حرارت مناسب ذغال و چوب در باربیکیوهای ذغالی و چوبی کار سختی است.استفاده از بادبزن در کنار باربیکیو سبب تسهیل کار پخت غذا می‌شود و شما لذت بسیاری از این کار خواهید برد.حال تصور کنید که فن یا بادبزن بر روی کباب‌پز تعبیه شده باشد این این پیشرفت و اختراع عالی برای دوست‎داران غذاهای کبابی است. در ادامه مطالب به توضیح و شرح کار باربیکیو فن‌دار پرداخته‌ایم که توصیه می‌شود با ما همراه باشید.

 

خودش میپزه، خودش باد میزنه

ممکن است برای هر کدام از ما پیش آمده باشد که در هنگام پخت گوشت یا هر ماده خوراکی دیگر بر روی ذغال یا چوب فقط قسمتی از غذا پخته شود و باقی قسمت‎های آن نیم پخته یا خام باقی مانده باشند. در این حالت استفاده از یک فن یا بادبزن بهترین روش برای به جریان در آوردن هوا و پخش یکنواخت حرارت زیر تمامی قسمت‌های غذا است.

باربیکیو فن‌دار در واقع نوعی از باربیکیو است که یک فن برای ایجاد جریان هوا و پخش حرارت روی آن تعبیه شده است.نصب و تعبیه فن روی باربیکیو کار فردی که مسئول پخت غذا است را آسان کرده و دیگر نیازی به صرف انرژی برای روشن کردن و حفظ حرارت ذغال نیست. زیرا فن به‌طور خودکار عمل کرده و به شما کمک می‌کند یک غذای خوشمزه و کاملا پخته را برای خود و خانواده‌تان آماده سازید.

 

چه شکلی بخریم؟

 

باربیکیو فن دار

 

 

باربیکیو فن‌دار از نظر طراحی ظاهری در انواع مختلفی تولید و عرضه شده است. فن این باربیکیو یا به‌صورت دستی کار می‌کند یا برقی و اتوماتیک. این محصولات دو نوع دسته‌بندی دارند: باربیکیو ساده فن‌دار و باربیکیو مسقف فن‌دار که در زیر به شرح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم.

- باربیکیو ساده فن‌دار: قسمت‌های تشکیل دهنده این محصول عبارتند از صفحه باربیکیو، محل نگهداری ذغال یا چوب در نوع باربیکیو ذغالی، پایه و فن. در بیشتر مدل‌ها فن را زیر صفحه باربیکیو تعبیه می‌کنند که قسمت دمنده‌ی آن برای هدایت هوا زیر صفحه باربیکیو قرار گرفته است.

- باربیکیو مسقف فن‌دار: این نوع از باربیکیو فن‌دار نیز ساختاری مشابه باربیکیو ساده دارد که تنها تفاوت آن در داشتن سقف است. از مزایای سقف باربیکیو حفاظت از غذاهای در حال پخت در روزهای بارانی و برفی در نوع کباب‌پز خانگی نصب شده در فضای باز و همچنین هدایت دود ناشی از تهیه غذا بر روی باربیکیوهایی است که در فضای بسته نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

ذغالی‌شو بدم؟ گازی‌شو بدم؟

باربیکیو فن‌دار آجری نوعی از باربیکیو است که آجرنسوز از مصالح اصلی ساخت آن به‌شمار می‌آید. ساخت این مدل باربیکیو هم در فضای بسته و هم باز میسر است. باربیکیو فن‌دار آجری در یکی از انواع زیر ساخته می‌شود:

باربیکیو آجری گازی: منبع حرارت این مدل کباب‌پز گاز است. تنها شرط اصلی برای استفاده از آن دسترسی به گاز است. مزیت استفاده از آن عدم ایجاد دود ناشی از سوختن ذغال و چوب است.

باربیکیو آجری ذغالی: منبع سوخت و حرارت باربیکیو آجری ذغالی، ذغال است که طعم غذا را بسیار خوشمزه و عالی می‌کند. فن تعبیه شده روی آن برای ایجاد حرارت یکنواخت جهت پخت کامل غذا از مزایای آن است.

باربیکیو آجری گازی و ذغالی: این مدل از کباب‌پز امکان تهیه و طبخ غذا هم بر روی ذغال و هم گاز را برای شما فراهم می‌کند تا در شرایط خاص عدم دسترسی به هرکدام از منابع سوخت از دیگری استفاده کنید.

 

چرا این وسیله را بخریم؟

 

باربیکیو فندار

 

 

استفاده از باربیکیو فن‌دار از نوع ذغالی و چوبی مزایای مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره شده است:

- به روشن شدن و حفظ حرارت ذغال و چوب کمک می‎‌کند.

- هوا را به جریان در می‌آورد که با این کار حرارت به‌طور یکنواخت پخش خواهد شد.

- روشن بودن فن و ایجاد جریان هوا سبب دور شدن حشرات از غذا خواهد شد.

- استفاده از فن سبب زدودن دود ناشی از سوختن ذغال و چوب و پخت گوشت خواهد شد.

 

چه ایرادی ممکنه داشته باشه؟

ساختار و عملکرد خوب این باربیکیوها امکان وارد کردن هرگونه ایرادی را سلب می‌کند اما اگر نوع خوب و باکیفیت آن را خریداری نکنید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید از جمله:

- با ایجاد جریان زیاد هوا، غذا و مواد خوراکی شما بر روی کباب‌پز بسوزد.

- استفاده از نوع دستی آن برای شما اذیت و خسته کننده باشد.

- فن‌های برقی ممکن است سر و صدای زیادی داشته باشند که این برای برخی ممکن است بسیار آزاردهنده باشد.

 

چه کسانی باید باربیکیو فن‌دار بخرند؟

باربیکیو فن‌‍دار دستی برای افرادی که حجم کمی غذا تهیه می‌کنند بسیار مناسب است و لزومی به خرید نوع اتوماتیک و برقی فن و دمنده نیست. در صورتی که از تعداد مهمانان زیادی پذیرایی می‌کنید و برای پخت حجم زیادی غذا باید مدت زمان زیادی را سرپا بیاستید خرید فن یا دمنده برقی و اتوماتیک لزوم پیدا خواهد کرد.تهیه فن‌های برقی و اتوماتیک برای رستوران‎‌ها، کترینگ، کبابی و بیرون‌برها که حجم زیادی غذا را در طول شبانه‌روز تهیه و طبخ می‌کنند بسیار لازم و ضروری است.

 

خلاصه این‌که:

کباب از غذاهای اصیل ایرانی است که از زمان‌های بسیار دور تا به اکنون جزو غذاهای محبوب تمامی ایرانیان محسوب می‌شود. تهیه کباب داغ و تازه بر روی کباب‌پز و باربیکو بهانه خوبی برای جمع شدن دوستان و افراد خانواده دور هم است.باربیکیو در واقع پخت کباب بر روی میله‌های داغ با طعم بی‌نظیری است. این وسیله انواع مختلفی دارد که نوع فن‌دار آن با برقراری جریان هوا به روشن شدن وتنظیم حرارت ذغال جهت پخت کامل غذا و جلوگیری از سوختن آن کمک می‌کند. در صورتی که ایستادن طولانی و بادزدن کباب شما را خسته کرده است می‌توانید با تهیه یک باربیکیو فن‌دار کار تهیه کباب را برای خود آسان کنید و یک غذای خوشمزه و لذیذ را برای خود، دوستان و اقوامتان تهیه کنید.

 

خرید باربیکیو از فروشگاه آذرافروز

آذرافروز بورس فروش باربیکیو در تهران با ارائه انواع باربیکو و کباب‌پز باکیفیت و متنوع از عرضه‌کنندگان معتبر و باسابقه فعال در این حوزه می‌باشد که توانستهآ است رضایت مشتریان خود را بیش از پیش جلب نماید. امکان خرید حضوری و غیرحضوری از طریق سایت آذرافروز خرید آسانی را برای مشتریان عزیز فراهم ساخته است.فروشگاه اینترنتی آذرافروز از بهترین و با کیفیت‌ترین طرح‌های ساخت باربیکیو برخوردار است. باربیکیوهای این فروشگاه قبل از رسیدن به دست مشتری‌‌ها تست می‌شوند تا هیچگونه خطر احتمالی برای مشتری‌ها ایجاد نکنند. قیمت باربیکیو و قیمت کباب پز بورس فروش باربیکیو در تهران ، باتوجه به شکل‌ها و جنس باربیکیوها متفاوت بوده و با در نظر گرفتن کیفیت خوب آن‌ها، بسیار منصفانه هستند. فروشگاه اینترنتی افروز از باربیکیو ذغالی پایه‌دار، باربیکیو ذغالی کابینت‌دار و باربیکیو ذغالی رومیزی برخوردار است. شما می‌توانید برای خرید باربیکیو تماس حاصل فرمایید؛ کارکنان این مجموعه آماده‌ی پاسخگویی به سوال‌های شما هستند.

 

دیگر مطالب پر بازدید در فروشگاه باربیکیو در تهران

بهترین روش تمیز کردن گریل، باربیکیو و کباب پز زغالی

راهنمای خرید باربیکیو خوب-ویژگیهای یک باربیکیو خوب چیست

صفر تا صد باربیکیو گازی آپارتمانی

باربیکیو گازی یا باربیکیو زغالی؟-مزایا و معایب انواع کباب پز

همه چیز درباره باربیکیو سنگی

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .