طرز تهیه کباب برگ رستورانی در منزل با باربیکیو

چکیده ما در این مقاله طرز تهیه کباب برگ رستورانی بسیار لذیذی را برای شما بیان کرده‌ایم تا بتوانید آن را بر روی باربیکو موجود در منزل یا ویلای خود تهیه نمایید.
access_time ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ اسفند
remove_red_eye 552بازدید

کباب یکی از غذاهای محبوب ایرانیان است که انواع مختلفی دارد. کباب از گوشت قسمت‌های مختلف بدن گوسفند یا گوساله علی‌الخصوص راسته‌ی آن‌ها تهیه می‌شود. ما در این مقاله طرز تهیه کباب برگ رستورانی بسیار لذیذی را برای شما بیان کرده‌ایم تا بتوانید آن را بر روی باربیکو موجود در .منزل یا ویلای خود تهیه نمایید. می‌توانید برای قیمت باربیکیو از سایت آذرافروز دیدن نمایید


مواد لازم:
گوشت راسته‌ی گوسفندی ۲۰۰ گرم به ازای هر نفر
نمک به مقدار لازم
فلفل به مقدار لازم
پیاز ۳ عدد
زعفران دم کرده به مقدار لازم
آب ولرم

طرز تهیه کباب برگ


برای تهیه کباب برگ خوشمزه و ترد با استفاده از باربیکیو خریداری شده از فروشگاه آذرافروز بهتر است از گوشت راسته گوسفندی استفاده کنید.
گوشت‌ را در یک کاسه قرار دهید سپس نمک و فلفل را بر روی آن بپاشید. پیازها را خلالی یا نگینی درشت خرد کرده و به گوشت بیافزایید.
سپس درب کاسه را ببندید و در فریزر با دمای زیر صفر قرار دهید تا گوشت کمی یخ ببنند. سپس ظرف محتوی گوشت را از فریزر دراورده و در یخچال قرار دهید تا یخ آن باز شود. سپس پیازها را از گوشت جدا کنید.
دست خودتان و تخته گوشت را کمی با آب خیس کنید.
در مرحله بعد گوشت را روی تخته قرار دهید. سپس با یک چاقو آن را از وسط ببرید. دقت داشته باشید انتهای گوشت کامل باز نشود.
ابتدا با تیغه چاقو سپس با پشت چاقو به پشت و روی گوشت قرار داده شده روی تخته ضربه بزنید. نگرانی بابت پاره شدن گوشت نداشته باشید.
با این کار خطوطی عمودی و موازی با هم بر روی راسته گوشت پدیدار می‌شوند. ضربه را آهسته وارد کنید تا گوشت له نشود.
سپس سیخ کباب را از وسط گوشت عبور داده و تمام گوشت را تا انتها به سیخ بکشید.
وقتی که طول کباب روی سیخ به اندازه‌ی کافی (25-20 سانتی‌متر) رسید، سیخ کباب را روی تخته خوابانده و لبه‌های ورقه‌های کاردی شده را با ضربه‌های آهسته‌ی پشت تیغه‌ی کارد به هم بچسبانید و به کباب شکل بدهید تا یک پارچه به نظر بیاید و اگر سیخ باریک است برای هر کباب می‌توانید از ۲ سیخ استفاده کنید.
در نهایت سیخ‌های کباب را بر روی باربیکیو داغ شده از قبل قرار دهید. وقتی یک طرف گوشت تغییر رنگ داد سیخ‌ها را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز بپزد. تغییر رنگ گوشت و به محض این‌که لبه‌های نازک گوشت در انتهای سیخ شروع به تغییر رنگ و سوختن کرد کباب برگ شما آماده شده است.
می‌توانید کباب برگ را همراه با کته، گوجه، پیاز و یا با سنگک میل کنید.

 

دیگر مطالب پر بازدید در فروشگاه باربیکیو در تهران

طرز تهیه سس باربیکیو خانگی خوشمزه برای مرغ و گوشت

طرز تهیه قارچ کبابی با استفاده از باربیکیو

طرز تهیه بال مرغ ویتنامی با باربیکیو

زهرا خداکرم زاده

کارشناس تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .