نحوه تمیز کردن دستگاه گریل

چکیده نحوه تمیز کردن دستگاه گریل. در ادامه این مقاله به بررسی 4 ترفند برای تمیز کردن گریل و چند وقت یکبار باربیکیو یا کباب‌ پز را تمیز کنیم به طور کامل می پردازیم.
access_time ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۴ آبان
remove_red_eye 1364بازدید

استفاده از دستگاه باربیکیو و کباب‌پز و گریل و پختن غذا بر روی آن از کارهای موردعلاقه و بسیار لذت‎‌بخش برای بسیاری از ما است. دستگاه باربیکیو ذغالی و چوبی طعم بسیار خوب و بی‌نظیری بع غذا می‌دهد و مزه آن‌را بسیار دلپذیر خواهد کرد. به همین خاطر هرکسی که مکان و فضای کافی را در اختیار داشته باشد بدون شک اولین اقدامی که انجام می‌دهد خرید باربیکیو و دستگاه گریل برای پخت غذا در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه است.این اما یک بعد داستان است. استفاده مداوم و چندباره از انواع کباب‌پز نیازمند نگهداری و مراقبت قبل، حین و بعد از استفاده از این لوازم است. تمیز کردن و زدودن آلودگی و بقایای غذاهای پخته و گریل شده از روی دستگاه از اقدامات مهم و ضروری برای نگهداری و افزایش طول عمر کباب‌پز است.

اهمیت تمیز کردن دستگاه به این خاطر است که باقی ماندن مواد خوراکی بر روی دستگاه در وهله اول سبب تجمع انواع میکروب و آلودگی بر روی دستگاه خواهد شد. که در استفاده بعدی از دستگاه این میکروب و آلودگی به غذای شما منتقل و از این طریق به بدن شما وارد خواهد شد و شما را بیمار می‌کند. دلیل دیگر آن کاهش توانایی دستگاه در پخت و تهیه غذا خواهد بود که این کیفیت پخت غذا را نیز به طرز چشمگیری کم می‌کند و سبب دلزدگی شما و مهمانانتان از غذا می‌شود.اگر در تمیز کردن کباب‌پز خود بی‌اهمیت باشید این باعث کاهش کارایی و طول عمر باربیکیو خواهد شد که در این صورت شما ناچار به تعویض و صرف هزینه بیشتر می‌شوید. پس بهتر است هنگام خرید انواع کباب‌پز و باربیکیو وسایل و امکانات لازم برای تمیز کردن آن را نیز تهیه و خریداری نمایید.

برای خرید کباب پز گازی وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه کباب پز گازی را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و کباب پز گازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

معرفی انواع وسیله‌ برای تمیز کردن دستگاه گریل

  • ابزار و وسایل مختلفی برای تمیز کردن دستگاه گریل وجود دارد که در زیر به آن‌ها و توضیحاتی در این خصوص اشاره خواهیم کرد.
  • برس گریل: برس‌های مختلفی برای تمیز کردن دستگاه گریل وجود دارد. دندانه این برس‌ها معمولا از جنس پلاستیک بوده و می‌توانید با آغشتن برس در مایع تمیزکننده دستگاه گریل آن را تمیز نمایید. سیم‌های ظرفشویی نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای زدودن چربی و باقیمانده‌های پخت غذا از روی دستگاه باشد.
  • اسفنج: اسفنج در نوع نرم و زیر وجود دارد. که شما می‌توانید نوع زبر آن‌را برای پاک کردن کباب‌پز استفاده کنید. خاصیتی که این اسفنج‌ها دارند این است که روی دستگاه خط و خش ایجاد نمی‌کنند.
  • کاردک: کاردک‌ها را می‌توانید در فروشگاه‌های لوازم خانگی یا عرضه باربیکو خریداری نمایید. کاردک وسیله‌ای بسیار کاربردی و خوب برای جدا کردن بقایای مواد غذایی از سطح کباب‌پز است. استفاده از کاردک نقاشی نیز می‌تواند جایگزین خوبی برای کاردک مخصوص گریل باشد.
  • مایع ظرف‌شویی: استفاده از مایع ظرفشویی و مواد شیمیایی پاک کننده چربی برای تمیز کردن باربیکیو و گریل بسیار خوب هستند. این مواد با حل کردن چربی در خود پاک کردن آن‌ها را آسان می‌کنند و شما می‌توانید با کشیدن یک دستمال نم‌دار بر روی قسمت مشخص شده آن را از هر گونه چربی و آلودگی پاک کنید.
  • دستکش‌کار: در هنگام تمیز کردن دستگاه گریل نقاطی از دستگاه وجود دارد که ممکن است توسط برس یا اسفنج پاک نشده باشند. به همین دلیل استفاده از دستکش کار به شما کمک می‌کند به این نقاط دسترسی داشته و با انگشت آن‌ها را پاک کنید.

 

4 ترفند برای تمیز کردن گریل

 

  1. تمیز کردن قسمت خارجی گریل

اگر گریل شما از جنس لعابی است می‌توانید از دستمال کاغذی و شیشه پاک‌کن و یا مایع ضدچربی استفاده کنید و در صورتی‌که از گریل استیل استفاده شود می‌توانید از دستمال میکروفایبر برای پاک کردن آن استفاده نمایید.

  1. روش کاربردی دیگر می‌توانید دمای کباب‌پز را تا بالاترین درجه به مدت 15 دقیقه روشن بگذارید تا تمامی مواد غذایی روی آن بسوزند سپس با استفاده از یک کاردک آن را جدا کرده و گاز را تمیز نمایید. سپس آن را از برق کشیده و خاموش کنید تا خنک شود.
  2. تمامی قسمت‌های گریل که به غذای آغشته شده‌اند و قابل جدا شدن هستند را از دستگاه جدا کرده و در تشت پر از آب گرم و مایع آغشته نمایید. سپس چند ساعت بگذارید در این محلول بماند. پس از چند ساعت با استفاده از اسفنج نرم یا سفت و یا در صورت لزوم با استفاده از برس قسمت‌های مختلف گریل را تمیز کنید، بشویید و بر روی آب‌چکان بگذارید تا خشک شود.
  3. روکش

استفاده از روکش برای دستگاه گریل از تمیز کردن‌های روزانه و ماهانه آن جلوگیری می‌کند. و با جلوگیری از ورود گرد و غبار به آن این اجازه را به شما خواهد داد که سالیانه بتوانید آن را تمیز کنید.

 

چند وقت یکبار باربیکیو یا کباب‌ پز را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کباب‌پز به تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد. اگر در فصل گرما هستید و مرتبا از آن استفاده می‌کنید لازم است حداقل 2 الی 3 روز یکبار آن را تمیز کنید. هر دوماه یکبار تمیز کردن کامل توری‌ها و دو بار در فصل نیز تمیز کردن آن توصیه شده است.

 

برای  خرید باربیکیو گازی، خرید باربیکیو ذغالی وارد سایت آذر افروز شوید و اطلاعات جداگانه باربیکیو را مطالعه نمایید. کافی است از محصولات ما دیدن فرمایید و باربیکیو مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

مطمئن باشید که پایه‌های کباب‌ پز و باربیکیو محکم باشد.

تعادل کباب‌پز، نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است در صورتی که پایه‌های کباب‌پز تعادل نداشته باشند هر لحظه ممکن است بیوفتد و شما را دچار آسیب کرده و آتش‌سوزی شود. به همین دلیل بهتر است کباب‌پز خود را در روی سطحی صاف قرار داده و از تعادل آن مطمئن باشید. استفاده از کف‌گیر زیر پایه‌های کباب‌پز را فراموش نکنید.

 

 

خرید باربیکیو از فروشگاه اینترنتی آذر افروز

 قیمت باربیکیو و قیمت کباب پز بورس فروش باربیکیو در تهران ، باتوجه به شکل‌ها و جنس باربیکیوها متفاوت بوده و با در نظر گرفتن کیفیت خوب آن‌ها، بسیار منصفانه هستند. فروشگاه اینترنتی آذر افروز از باربیکیو ذغالی پایه‌ دار، باربیکیو ذغالی کابینت‌ دار و باربیکیو ذغالی رومیزی برخوردار است. شما می‌توانید برای خرید باربیکیو تماس حاصل فرمایید؛ کارکنان این مجموعه آماده‌ی پاسخگویی به سوال‌های شما هستند.

 

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر کلیک کنید:

باربیکیو سنگی

باربیکیو دیواری چیست

باربیکیو چیست

کباب پز تابشی چیست

زهرا خدا کرم زاده

کارشناس ارشد تولید محتوا

لطفا منتظر بمانید . . .